Zespół powstał w 2017 r. Artystów połączyła pasja do muzyki dawnej i rozmiłowanie w subtelnym brzmieniu głosu, lutni i gitar. Łączą poszukiwania różnorodnych nastrojów z intensywną ekspresją, dynamiką i energetyką tworzonych programów. Własne aranżacje umożliwiają im sprawne poruszanie się w szerokim repertuarze – od dzieł renesansowych, przez barokowe i klasyczne, aż do romantycznych. Swobodnie czują się w dziełach włoskich, angielskich, niemieckich, francuskich, ale i w dziełach rodzimych kompozytorów. Pieczołowicie przygotowują swe programy i prowadzą słuchaczy zgodnie z przemyślaną narracją. Ich koncerty są zawsze muzyczną przygodą na najwyższym artystycznym poziomie.
Zespół występuje na wielu koncertach i festiwalach. Grupę tworzą:
Anna Budzyńska – sopranistka, wszechstronna śpiewaczka, specjalizująca się w muzyce dawnej, współczesnej i kameralistyce. Z wykształcenia prawnik, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej, doktorantka tejże uczelni. Umiejętności doskonali na kursach m.in. z: Cecilią Bartoli, Silvaną Bazzoni, Teresą Żylis – Gara, Elizabeth Vidal, Jadwigą Rappé, Evą Blahovą, Heleną Łazarską i Anną Radziejewską. Pozostaje pod opieką wokalną Jolanty Żmurko. Występuje na prestiżowych festiwalach, wykonuje recitale w kraju i za granicą. Jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, założycielką i solistką zespołów barokowych Ensemble Toccante, Ensemble del Passato oraz Respiro d’Arte, prezeską Fundacji Świat Możliwości, twórcą EDGE Music Studio, dyrektorem artystycznym festiwalu Na Gotyckim Szlaku w Polsce Zachodniej.
Współpracuje z kompozytorami, będąc prawykonawcą ich dzieł. Otrzymała stypendium Marszałka Wielkopolski w dziedzinie kultury.
Henryk Kasperczak – lutnista (ale i teorba, chitarrone, gitara romantyczna). Absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze w klasie lutni Toyohiko Satoh, Akademii Muzycznej w Krakowie i muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adiunkt w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na stałe współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, Polską Operą Królewską oraz Stowarzyszeniem Dramma Per Musica, będąc członkiem orkiestr i składów Basso Continuo. Jest autorem książki Lutnia renesansowa dawniej i dziś. Synteza stylów, form i środków wykonawczych w twórczości Toyohiko Satoh.
Aktywnie działa wśród młodzieży, współtworząc Festiwal Lutniowy Najkrótsza noc Wojciecha Długoraja w Gostyniu i Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej w Malborku, jest także przewodniczącym jury i współorganizatorem Konkursu Muzyki Dawnej dla młodzieży w Malborku; współorganizatorem i akompaniatorem na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej Canticum Gaudium w Poznaniu.
Działa także w formacjach Amaryllis i Pospolite Ruszenie, gdzie łączy muzykę dawną z rockiem progresywnym; współpracując z Jackiem Kowalskim, Mirosławem Czyżykiewiczem i Bartkiem Marusikiem wprowadza lutnię w świat współczesnej piosenki z tekstem literackim.
Maciej Kończak – lutnista (ale i teorba, gitara renesansowa i barokowa). Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie lutni dra Henryka Kasperczaka i w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki i dra Bartłomieja Marusika. Muzyk grający wirtuozowskie recitale i realizujący basso continuo w czołowych zespołach muzyki dawnej m. in.: Goldberg Baroque Ensemble, Wrocławskiej Orkiestrze Barokowej, Cappella Virdi Montana czy Capella Del Sacro Monte.
W 2018 r. ukazały się dwie płyty z jego udziałem. Dyrektor festiwalu Najkrótsza noc Wojciecha Długoraja. Pobierał lekcje u takich wirtuozów jak: Judicael Perroy, Zoran Dukić, Jens Wagner, Alexis Muzurakis, Jacob Lindberg, Paolo Cheric. Jego uczniowie są laureatami licznych konkursów.